sztuki walki sztuki walki aikido pfa aikido sztuki walki aikido nokken

Zajęcia gimnastyki i aerobiku

GIMNASTYKA DLA SENIORÓW

Jest stworzona z myślą o osobach starszych, które chcą utrzymać ciało w należytej kondycji fizycznej i psychicznej i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji, wzmocnienie kręgosłupa czy poprawa krążenia, ale przede wszystkim uzyskanie lepszego samopoczucia poprzez aktywne spędzenie czasu w miłym towarzystwie. W dzisiejszym świecie coraz więcej starszych osób czuje się osamotnionych- na moich zajęciach mają oni możliwość poznania ciekawych ludzi w podobnym wieku, którzy także chcieliby jak najdłużej cieszyć się dobrą sprawnością zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

aikido warszawa zdjęcie

Zajęcia są prowadzone przy muzyce o tempie pozwalającym na spokojne wykonywanie ćwiczeń. Zawierają one elementy fitnessu, z uwzględnieniem wieku ćwiczących, ich sprawności fizycznej i indywidualnych potrzeb.

Chodząc regularnie na zajęcia możemy skutecznie pomóc w profilaktyce chorób wieku dojrzałego takich jak: bóle kręgosłupa, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, nadwaga, choroby układu krążenia.

AEROBIK

Są to zajęcia prowadzone przy energetycznej muzyce, która mile urozmaica trening i dodaje siły do ćwiczeń. Podstawą jest tu wysiłek tlenowy- ruchy są wykonywane ze stałą intensywnością na tyle długo, że pozwalają na efektywne spalenie tłuszczu, jednocześnie poprawiając ogólną sprawność całego ciała. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, aerobik wpływa też na nasze dobre samopoczucie- wysiłek fizyczny stymuluje endorfiny, dzięki którym mamy wspaniały humor na resztę dnia.

aikido warszawa zdjęcie

W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć proponujemy różne formy zajęć:

  • zajęcia wzmacniające takie jak: ABT, Płaski Brzuch, Jędrne Pośladki - celem jest wzmocnienie mięśni, spalenie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie konkretnych partii ciała
  • Fat Burning - celem jest redukcja tkanki tłuszczowej - zajęcia o stałej, umiarkowanej intensywności. Przez cały czas trwania zajęć wykonujemy proste ruchy tworzące nieskomplikowany układ choreograficzny.
  • Streching - ćwiczenia rozciągająco - relaksacyjne, celem jest odpoczynek i zrelaksowanie organizmu
  • Niezależnie jednak od rodzaju zajęć, regularny trening aerobiku to świetny sposób, aby cieszyć się dobra kondycją fizyczną i psychiczną długie lata. To idealne połączenie sportu i zabawy w jednym!

    ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA!
    Helena Wolf - instruktor fitness aerobic

    ©Copyright by Kyodö Akademia Aikido 2010